V gemmoterapii, léčbě pomocí pupenů, se výtažky z modřínu opadavého používají zejména na horní a dolní cesty dýchací, záněty dutin, artrózu a revmatismus, dále odstraňují problémy ledvin, svalové bolesti a rozpouštějí hleny.

Váš košík je prázdný.
Prohlédněte si naše produkty.
Zobrazit produktyV gemmoterapii, léčbě pomocí pupenů, se výtažky z modřínu opadavého používají zejména na horní a dolní cesty dýchací, záněty dutin, artrózu a revmatismus, dále odstraňují problémy ledvin, svalové bolesti a rozpouštějí hleny.
Konečně přišlo jaro! Letošní zima sice až na pár výjimek nebyla tak mrazivá jako kdysi a už v únoru začínaly kvést bílé sněženky, ale přece nám to všem ubralo trochu sil. Jak se dát do pořádku, dostat se do co nejlepší kondice a odolat jarním únavám a nájezdům zákeřných mikroorganismů? Přece se od nich nenechámne přeprat, musíme jim ukázat, že jsme silnější, že na nás nemají!
Do svých dvaatřiceti let neuměla uvařit ani vejce natvrdo. Pak se zamilovala do svého muže a do města Paříž. Naučila nejdřív vařit sebe a potom miliony lidí. Dnes není Američan, který by neznal její jméno, a její kuchařka v každé domácnosti za velkou louží patří k rodinnému stříbru.
Tvarohové řezy jsou nejen skvělé k odpolední kávě, ale poslouží i jako výborná snídaně. Díky tvarohu jsou plné bílkovin a zasytí vás na dlouhou dobu.
Což takhle dát si špenát! Vcelku nenápadná listová zelenina vstoupila do povědomí mnoha filmových diváků prostřednictvím české veselohry. Mnohem dříve nás však ovlivnil Pepek námořník, slavná postavička z amerického animovaného filmu. Vzpomínáte si? Jeho obrovská síla plynula právě z pojídání špenátu.
Do svých dvaatřiceti let neuměla uvařit ani vejce natvrdo. Pak se zamilovala do svého muže a do města Paříž. Naučila nejdřív vařit sebe a potom miliony lidí. Dnes není Američan, který by neznal její jméno, a její kuchařka v každé domácnosti za velkou louží patří k rodinnému stříbru.
Krása není jen záležitostí genetického předpokladu nebo pravidelné péče o vzhled. Pokud pro svou krásu chcete něco udělat, nemusí vás to stát ani korunu. Zapomeňte na drahé krémy a návštěvy kosmetických salonů. Nejnovější studie ukazují, že krása je z větší části psychická záležitost.
„Ani leden není pro zahradníka dobou nečinnosti,“ říkají zahradnické příručky. Zajisté nikoliv; neboť v lednu zahradník hlavně pěstuje počasí.
Tomáš Garrigue Masaryk, první prezident Československé republiky, nebyl jen významnou politickou osobností, ale také milovníkem tradiční české kuchyně. Jeho oblíbená jídla jako hovězí vývar v šálku, bažant po česku, květák s máslem a malinový dezert odrážejí jednoduchost a autenticitu doby. Ponořme se do kulinářských chutí TGM a objevme, co mu nejvíce lahodilo.
Hrách a kroupy, to je hloupý… V lidové slovesnosti se často odráželo velké moudro. V tomto případě se ale pěkně „sekla“. Vůbec to není kombinace hloupá, naopak je chytrá, zdravá a pro mnohé chutná.
Hubnutí už nemusí být namáhavé a náročné na psychiku ani energii. Dá se totiž hubnout i vleže! Existují stroje, které za vás obstarají obtížné cvičení a stresující diety. Prostě si do nich lehnete, necháte na sebe napojit počítačově řízené elektrické simulátory a pak už jen relaxujete.
Nezdravá jídla, nedostatek spánku a přemíra alkoholu se na vašem těle a vzhledu jistě podepíšou, ale není důvod, proč byste měla nový rok přivítat s popelavou pletí, bolestí hlavy a pytli pod očima.
Zázvor lékařský, latinsky Zingiber officinale; lidově: ďumbír, ďumbíř, galgan, ginger, kokořík, kurkumovník, kurkuma, zázvor siamský, zázvor stonkový aj. V Indii je známý pod názvem adrak nebo také sunthi a v tradiční indické medicíně je využíván již po celá staletí. Dnes je užíván na celém světě.
V zimě se naše pleť začne chovat trochu rozmazleně. Nelíbí se jí mráz ani přetopené místnosti a začíná být sušší a podrážděná. Zahrňte ji proto mimořádnou pozorností a správnou péčí, kterou potřebuje.
V dnešní době není vůbec žádný problém dopřát si čerstvou zeleninu. To, co dříve bývalo výsadou určitého ročního období, je dnes kdykoliv běžně k mání. A tak např. na hlávkovém salátě si můžete pochutnat, kdy se vám zlíbí.
Čekají nás mrazy ale také nádherné Vánoce, veselý Silvestr a bláznivý masopust na konci zimy...
Sametové teplomilné plody, které dozrávají postupně během léta. To jsou broskve. Vyšlechtěné plody bez sametového povrchu jsou nektarinky, známe je též pod názvem lysé nebo hladké broskve. Podobně jako meruňka je i broskev peckovice. Stromy, na nichž broskve rostou, se nazývají broskvoně.
Řekne-li se lilek či baklažán, mnozí možná nebudou vědět, že se jedná o plodovou zeleninu, možná že se vůbec jedná o zeleninu. To proto, že zmíněná rostlina má svůj domov daleko v teplých východních oblastech Indie a její cesta do našich krajin trvala poměrně dlouho. Ve své domovině byl lilek původně pěstován pouze pro svůj zajímavý vzhled.
Říká se, že jednou, když Julia Child připravovala tento recept pro hosty na večeři, převařila dýni a celý její spodek vypadl na podlahu na cestě ke stolu.
Ředkvička, která se vyvinula z ředkve, patří mezi nejznámější a určitě nejoblíbenější kořenovou zeleninu.
O tantrickém sexu se vykládá kdeco. Někdo tvrdí, že po osvojení této techniky se už nechce nikdy vrátit k „obyčejnému“ sexu. Jiní zase, že se zasvěcení dokážou milovat spoustu hodin bez přerušení. Ve skutečnosti je tantra kultem extáze a během tantrického sexu jde především o naplnění zásadního důvodu lidské existence, tedy o rozšiřování našeho vědomí.
Bříza bělokorá, latinsky Betula pendula, je opadavý listnatý strom, dorůstající do výšky kolem 20 metrů. Koruna je zpočátku úzká, kuželovitá, později okrouhle vyklenutá nebo nepravidelná. Kmen je rovný nebo zakřivený, občas bývá jednostranně nakloněný.
Fazole, latinsky Phaseolus; fazolí je asi 50 druhů. Nejvíce se pěstuje fazol obecný Phaseolus vulgaris.
Obecně se mezi lidmi říká, že je to nejlepší lék na kocovinu.
BŘEČŤAN POPÍNAVÝ, latinsky Hedera helix (z řeckého hedra = sedátko – břečťan přisedá na podklad, helissó = vinout se)
Jalovec obecný, latinsky Juniperus communis (Juniperus = lat. jalovec, communis = obecný, běžný); lidově: boleraz, bor, borovec, borovička, borovka, divočinky, chvojka, chvojice, jadlovec, jahůdky jalovcové, jalovčí, jalovčinky (plody), jalovinky aj.
Kiwi náleží mezi drobné ovoce, které se v našich zahrádkách nepěstuje úplně běžně. Pro svůj poměrně vysoký obsah vitaminu C si však získává stále větší oblibu. Tento keř, jehož botanický název je aktinidie ovocná, pochází z Číny, v angličtině se mu proto původně říkalo čínský angrešt. Může dosahovat výšky až osm metrů. Kiwi se postupně rozšířilo do celého světa. Vyšlechtěné velkolepé odrůdy mají svůj původ na Novém Zélandu a odtud také pochází obchodní název kiwi. Poněkud exoticky znějící název je původně jméno nelétavého ptáka kiwi, který je národním symbolem Nového Zélandu.
Zrcadlo má svým způsobem v našich zeměpisných šířkách špatnou pověst. Většina lidí si v souvislosti s ním vzpomene jen na dvě věci: na zlou macechu, která otrávila Sněhurku, a pak na vtip o šeredě, která se ráno na nás dívá v koupelně ze zrcadla. Přitom zrcadlo v bytě může být úžasná věc.
Česnek-pažitka je správný název rostliny, která je v našich krajích notoricky známá a velmi oblíbená. Kdysi bývala na každé zahrádce. Mnoho čtenářů možná překvapí, že pažitka náleží mezi cibuloviny, její cibulky se však nevyužívají. Je známá pod mnoha lidovými názvy: šmidliňk, šmitlík, luček, šnytlík.
Kde se daří vinné révě, daří se i meruňkám. Nikoli však o vinné révě, ale o meruňce bude řeč v dnešním miniseriálu. Celé jméno zní meruňka obecná (v odborných kruzích je známá také pod názvem slivoň meruňka) a je to strom z rozsáhlého rodu slivoní. Marně si lámu hlavu, zdalipak se v lidové tvorbě objeví toto sametové, lehce oranžové ovoce (někdy s růžovou až červenou tvářičkou). Nevzpomínám si. Možná to bude i proto, že meruňka se do našich zemí dostala až počátkem letopočtu, a to z Turecka, její původ je dokonce až v Číně.
Anýz, bedrník anýz – latinsky Pimpinella anisum; lidově: anýzový bedrníček, anýzový bedrník,
anýž, bedrmér, bedrníček, bedrnice, bedřinec, bederníček, bedrník hanýsek aj.
Rybíz patří do skupiny drobného ovoce a v našich zahradách se řadí mezi nejrozšířenější. Rozlišujeme odrůdy červené (ta je zaručeně nejznámější), bílé a černé. Červený rybíz původně rostl planě v subtropických oblastech Středomoří, rozšířil se přes oblasti mírného pásma Evropy až do Norska. Černý rybíz naopak pochází ze severní Asie.
Až do roku 1893 nebylo jasné, zda rajče je ovoce, nebo zelenina. A o tom, kam je vlastně zařadit, rozhodoval právě v tomto roce Nejvyšší soud Spojených států ve sporu Nix versus Hedden. Problém to byl zdánlivě prostý, ale měl své ekonomické opodstatnění. Na ovoce se tehdy nevztahovala dovozní cla, kdežto na zeleninu ano. Verdikt zněl: Rajče je zelenina.
Udělejte něco pro své zdraví a vzhled a přestaňte kouřit už dnes!