Úvod Magazín Natalie Kšajtová-Faitlová

Autor: Natalie Kšajtová-Faitlová

Jarní očista pro tělo

Konečně přišlo jaro! Letošní zima sice až na pár výjimek nebyla tak mrazivá jako kdysi a už v únoru začínaly kvést bílé sněženky, ale přece nám to všem ubralo trochu sil. Jak se dát do pořádku, dostat se do co nejlepší kondice a odolat jarním únavám a nájezdům zákeřných mikroorganismů? Přece se od nich nenechámne přeprat, musíme jim ukázat, že jsme silnější, že na nás nemají!

Lukáš Lindner bere, co mu osud dává (2. díl)

Neuměl bych žít bez úžasných lidí, které mám kolem sebe. Bez dobrého jídla, bez lásky, i když to zní jako klišé! A nedovedu si představit život bez zraku. Dovedl bych žít bez ruky, bez nohy – ale bez zraku? Zaručeně bych neuměl žít bez přírody, bez přímého kontaktu s ní.

Lukáš Lindner bere, co mu osud dává (1. díl)

Moje láska už od dětství – hned po umění – byla příroda. Tuto zálibu ve všem, co leze, plave, lítá a roste, mám po tatínkovi. Dědeček byl bankéř, a tak mohl dopřát svým dětem dobré vzdělání. Jako dítě jsem chtěl být zoologem. Znal jsem latinské názvy každého ptáka i každé květiny a něco z toho si pamatuji dodnes.

Zázračné hubnoucí pomůcky a jiné fígle

Hubnutí už nemusí být namáhavé a náročné na psychiku ani energii. Dá se totiž hubnout i vleže! Existují stroje, které za vás obstarají obtížné cvičení a stresující diety. Prostě si do nich lehnete, necháte na sebe napojit počítačově řízené elektrické simulátory a pak už jen relaxujete.

Všichni chceme být šťastní! Aneb 10 pravidel pro prevenci stresu

Intenzivnější pocit životního uspokojení, větší radost ze života – jak toho docílit? Jak žít plněji a radostněji, jak nejlépe využít dary do nás vložené? A jak se co nejrychleji zbavovat negací, které tomu všemu jsou na překážku, nebo ještě lépe, jak jim preventivně čelit a nenechat se jimi hlouběji ovlivnit a ničit? Toť otázka, nad kterou bádá lidstvo od nepaměti. Řešení je spousta a nejlepší je najít svůj vlastní způsob, jak to zvládnout.

Filozofie raného křesťanství

Zatímco se staří čínští filozofové zabývali hlavně oblastí praktického jednání a etikou, ve staré indické filozofii převažují otázky smyslu života, nesmrtelnosti, svobody a božských bytostí.

Panta rhei – vše plyne

V záhadném a obdivuhodném šestém století před naším letopočtem, které znamenalo zlom v myšlení lidí celého světa, se téměř současně na různých místech vyvíjely různé filozofické školy.

Stoikové

Stoický klid a mírnost sluší největším mudrcům a úctyhodným lidem nejvyšších kvalit. Má své jméno od „stoá poikilé“ – barevné sloupové chodby v Athénách, kde debatovali antičtí učenci a filozofové.