Úvod Magazín Co mají jíst Střelci?

Co mají jíst Střelci?

Toto zvířetníkové znamení se vztahuje na bedra, stehna, kyčle a spodní část trupu. Střelec by se měl zdaleka vyhnout kouření, nervovým šokům, štvaní. Jeho tělo potřebuje potravu obsahující křemík.

Měl by také dávat bedlivý pozor na množství cukru a tuků, které konzumuje. Vůbec mu neprospívá těžká strava a nadměrné množství koření. Exotická jídla a pikantní dezerty ho sice přitahují jako magnet, ale ať si nechá zajít chuť. Cholesterol se mu bude ukládat na stěnách cév, omezí oběh krve v nohou a přijdou silné křeče.

Omezit na minimum by měl konzumaci hovězího a vepřového masa, které je plné tuku. Jemu svědčí pouze maso bílé, rybí, drůbeží, netučné, neuzené. Maso může zcela nahradit sójovými boby, luštěninami, vejci, sýrem.

Nejvhodnější jsou tuky, které obsahují alespoň 50 % kyseliny linolové. Vyhledávat by měl proto tuky a oleje rostlinné, lisované za studena. Hlavně olivový olej, sójový, kukuřičný, slunečnicový, klíčkový. Doporučená dávka všech tuků denně má činit nejvíce 80 g.

Omezit musí také příjem bílého pečiva, bílé rýže, bílého cukru a naopak dopřát si může celozrnné obilniny, které jsou důležitým zdrojem vitaminu B, minerálů, vláknin, škrobu a bílkovin.

Dorty, různá trvanlivá pečiva, čokoládové bonbony, tyčinky, oplatky, dezerty, zákusky, buchty, lívance, krémy atd. obsahují velké množství rafinovaného běleného cukru, veliké množství tuku a pestrou paletu chemických aromat, barviv a konzervačních látek, které vyvolávají v lepším případů alergie, v horším rakovinu a další civilizační choroby.

Střelec se musí postarat o správnou činnost jater a o nejlepší potravu pro ně. Nechť jim dopřeje hodně výživných látek, hlavně vitamin C a B komplex.

Z vitaminu B má zvláště cholin důležitou úlohu – pomáhá tělu využít tuk. Při výzkumech vyšlo najevo, Že těžký nedostatek cholinu má na svědomí degenerativní změny v játrech a umírání jejich buněk. Důležitý pro játra je také lecitin v sójových bobech. Lékárny ho nabízejí v tabletách.

Vitamin C nedovolí, aby se porouchaly kapilární Žíly. Tento vitamin je důležité dodávat stravou, protože ho lidské tělo nevyrábí a během tří dnů jeho obsah klesne na nulu. Vitamin C má asi 100 funkcí. Působí proti stárnutí – oxidaci buněk, toxinům, bakteriím, virům, volným radikálům, tvorbě hlenů, průjmům, podporuje činnost mozku, látkovou výměnu, ničí cholesterol atd.

Střelec by proto měl užívat co nejvíce vitaminu C v podobě šťáv, džusů, před jídlem i po něm. Z ovoce je ideální grapefruit, kiwi, černý rybíz. Netřeba podceňovat jablka. Obsahují mnoho zdravých látek a jsou výborným zdrojem vlákniny. Dvě jablka denně působí proti rakovině, cévním a srdečním chorobám, neboť chrání střeva proti Žlučovým kyselinám a vážou cholesterol.

Buňkovou solí Střelce je silice, která se vyskytuje v přírodě v krystalických formách jako křemík obecný. Když Střelcovy vlasy ztratí lesk, nehty jsou slabé, víčka zapálená a dásně citlivé, bolestivé a zánětlivé – je jasné, Že sůl schází. Co dělat? Jíst filé, slívy, oves, pastinák, neloupanou rýži, zralé třešně a jahody.

Plody jahodníku zlepšují chutě k jídlu a metabolizmus. Jsou účinné proti chudokrevnosti, chorobám srdce a cév, močovým a žlučovým kamenům. Výluhy a čaje z listu snižují tlak, jsou močopudné, projímavé, protizánětlivé, zastavují krvácení. Při arterioskleróze, hypertenzi, nemocech ledvin, močových cest, Žlučníku a jater se sbírá list jahodníku obecného v době květu.

Léčivé byliny pro Střelce jsou majoránka, sléz, řepík a šalvěj.

Pel-mel
Telefonáty o sedmé Co mě štve...