Nohy nás nosí celý život

Nohy nás nosí celý život

Nohy nás nosí celý život

Je na nich naložena celková váha těla a mnohdy trpí v nepohodlných či nevhodných botách. Přesto jim často věnujeme nejméně pozornosti. Zatímco si pravidelně myjeme vlasy, odličujeme a čistíme tvář, dopřáváme si relaxační koupele a holíme nechtěné chloupky, jen málo z nás si dělá pedikúru každé dva tři týdny, tak jak se doporučuje.

Pokud také patříte k těm, kteří své nejspodnější části těla nevěnují tolik času a pravidelné péče, udělejte pro svá chodidla něco alespoň teď, za chvilku už je budete vystavovat v otevřených sandálkách. Domácí péče o nohy vůbec není složitou záležitostí, a i když je návštěva kosmetického salonu velmi příjemná, pokud nemáte problémy s kuřími oky či zarůstajícími nehty, vše zvládnete krásně sama.

Úprava kůžičky

Stejně jako okolo nehtů na rukou i zde roste přebytečná kůžička. K jejímu odstranění můžete použít stejných přípravků jako při manikúře. Nejlepší jsou tzv. „cuticle“ gely, které se prodávají v balení jako laky na nehty. Gel se na kůžičku na několik vteřin nanese a ta se dá pak velmi snadno zatlačit, nejlépe pomerančovým dřívkem, které se neláme na třísky. Pamatujte, že kůžička okolo nehtů jak na rukou, tak na nohou by se nikdy neměla stříhat, ale pouze zatlačovat.

Jemná chodidla

Odstranění ztvrdlé kůže na patách a chodidlech je nejlepší nechat až po změknutí ve vodní lázni. Můžete to například spojit se svou pravidelnou koupelí, nebo ji připravit pouze pro nohy. V tom případě přidejte do vody sůl určenou přímo pro koupel nohou, kterou koupíte ve většině drogerií i v jednorázových pytlíčcích doslova za pár korun. Tato sůl obsahuje speciální složky, které nejen o pokožku nohou pečují, ale také podporují rychlejší prokrvování končetin. Po odmočení použijte pemzu, nikdy neodřezávejte kůži žiletkou, a pokud to dělá vaše pedikérka, jděte příště raději někam jinam. Odřezaná kůže bude o to víc dorůstat. Svým chodidlům také můžete připravit peeling. Na chodidla je výborná směs citrónové šťávy a kuchyňské soli a takto připravenou kašičkou si nohy pořádně vydrbejte. Její kyselost zpomalí proces dorůstání ztvrdlé kůže a vaše chodidla budou sametově jemná.

Barevné drápky

Alespoň na jaře a v létě byste neměla zapomínat na lak na nehty, třeba jen světlounký s jemnou perletí.
Nohy tak budou okamžitě působit pěstěným dojmem. Pokud se nebojíte barev, k opálené pokožce se hodí
například meruňková, tmavě růžová, celoroční klasika – červená a barva letošního léta – a v neposlední řadě
oranžová. Natékají-li vám nohy, připravte jim po příchodu domů osvěžující koupel. Do vaničky napusťte studenou vodu, můžete přidat i pár kostek ledu a nakrájená kolečka citronu a pomeranče. Díky této citrusové lázni vám nohy nejen splasknou a osvěží se, ale budou i krásně hebké a voňavé. Chcete-li své nohy hýčkat i během spánku, namažte je silnou vrstvou vazelíny či mastného krému a vklouzněte do bavlněných ponožek. Ráno se budete radovat z krásně hebkých chodidel.

To nejlepší ze světových přehlídkových mol Tiše a pro sebe

Žádné komentáře

Přidat komentář